715P68352KD3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
715P68352KD3
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 5% 200VDC RAD
En stock : 589
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.701" (17.80mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.374" (9.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.390" Dia x 0.902" L (9.90mm x 22.90mm)
Series Orange Drop® 715P
Voltage Rating - DC 200V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 155V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.068 µF