716W-15/10
Qualtek
Producto No:
716W-15/10
Fabricante:
Qualtek
Descripción:
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PNL QC
En stock : 4936
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 32.60mm x 25.30mm
Approval Agency CCC, CSA, TUV, UL
Termination Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series 716W
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness 0.059" (1.50mm)
Current Rating - Appliance Inlet 10A
Connector Style IEC 320-2-2/F
Mfr Qualtek
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Accomodates a Fuse No
Features -
Filter Type Unfiltered - Commercial
Package Bulk
Switch Features -
Current Rating - Filter -
Base Product Number 716W-15