7.2WKNHO224
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
7.2WKNHO224
Descripción:
FUSE CART 224A 7.2KVAC FUSE LINK
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 110000
Applications -
Response Time -
DC Cold Resistance 1.44 mOhms
Approval Agency VDE
Current Rating (Amps) 224A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 63kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 2.992" Dia x 15.866" L (76.00mm x 403.00mm)