730P185X9250
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
730P185X9250
Descripción:
CAP FILM 1.8UF 10% 250VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" Dia x 1.252" L (17.00mm x 31.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 25 mOhms
Ratings -
Series 730P
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1.8 µF