730P684X5100
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
730P684X5100
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 5% 100VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.346" Dia x 1.000" L (8.80mm x 25.40mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 33 mOhms
Ratings -
Series 730P
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.68 µF