73L2R27G
CTS Resistor Products
Producto No:
73L2R27G
Paquete:
0603
Descripción:
RES 0.27 OHM 2% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 270 mOhms
Series 73Lx
Power (Watts) 0.1W, 1/10W