73L5R68J
CTS Resistor Products
Producto No:
73L5R68J
Paquete:
1210
Descripción:
RES 0.68 OHM 5% 1/2W 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Resistance 680 mOhms
Series 73Lx
Power (Watts) 0.5W, 1/2W