73L6R33J
CTS Resistor Products
Producto No:
73L6R33J
Paquete:
2010
Descripción:
RES 0.33 OHM 5% 3/4W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 330 mOhms
Series 73Lx
Power (Watts) 0.75W, 3/4W