73L7R11J
CTS Resistor Products
Producto No:
73L7R11J
Paquete:
2512
Descripción:
RES 0.11 OHM 5% 1W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 110 mOhms
Series 73Lx
Power (Watts) 1W