73M3BR051F
CTS Resistor Products
Producto No:
73M3BR051F
Paquete:
2726
Descripción:
RES 0.051 OHM 1% 3W 2726
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.264" L x 0.283" W (6.70mm x 7.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2726
Resistance 51 mOhms
Series 73M3B
Power (Watts) 3W