73WL4R091J
CTS Resistor Products
Producto No:
73WL4R091J
Descripción:
RES 0.091 OHM 5% 3/4W 1206 WIDE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 91 mOhms
Series 73WLx
Power (Watts) 0.75W, 3/4W