73WL7R062J
CTS Resistor Products
Producto No:
73WL7R062J
Paquete:
2512
Descripción:
RES 0.062 OHM 5% 2W 2512 WIDE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 62 mOhms
Series 73WLx
Power (Watts) 2W