Hogar / Fuses / 74-4FGL3.5A
minImg
74-4FGL3.5A
NTE Electronics, Inc
Producto No:
74-4FGL3.5A
Descripción:
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 2AG
En stock : 340
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 20
Guía del usuario
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency cUR, UR
Current Rating (Amps) 3.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.630" L (5.00mm x 16.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V