Hogar / Fuses / 74-5FCL125MA
minImg
74-5FCL125MA
NTE Electronics, Inc
Producto No:
74-5FCL125MA
Descripción:
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM
En stock : 448
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 10
Guía del usuario
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 125 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.220" Dia x 0.846" L (5.60mm x 21.50mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V