Hogar / Fuses / 74-5SC400MA
minImg
74-5SC400MA
NTE Electronics, Inc
Producto No:
74-5SC400MA
Descripción:
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM
En stock : 910
Precio Ext
  • 10
Guía del usuario
Operating Temperature -
Response Time Slow Blow
Color -
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 400 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V