742C043220GP
CTS Resistor Products
Producto No:
742C043220GP
Descripción:
RES ARRAY 2 RES 22 OHM 0606
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 742
Power Per Element 63mW