742C163152JP
CTS Resistor Products
Producto No:
742C163152JP
Descripción:
RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 2506
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Series 742
Power Per Element 63mW