74ALVCH16240DTR
onsemi
Producto No:
74ALVCH16240DTR
Fabricante:
onsemi
Paquete:
48-TSSOP
Descripción:
IC BUFFER INVERT 3.6V 48TSSOP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 4
Output Type 3-State
Logic Type Buffer, Inverting
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 48-TSSOP
Series 74ALVCH
Package / Case 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Voltage - Supply 2.3V ~ 3.6V
Mfr onsemi
Number of Elements 4
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output High, Low 24mA, 24mA