74F322PC
onsemi
Producto No:
74F322PC
Fabricante:
onsemi
Paquete:
20-PDIP
Descripción:
IC REGISTER SER/PAR W/EXT 20-DIP
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Number of Bits per Element 8
Output Type Tri-State
Logic Type Register, Multiplexed
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-PDIP
Series 74F
Function Serial to Parallel
Package / Case 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V