74LX1G32STR
STMicroelectronics
Producto No:
74LX1G32STR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SOT-23-5
Descripción:
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT23-5
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type OR Gate
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5
Series 74LX
Package / Case SC-74A, SOT-753
Input Logic Level - High -
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr STMicroelectronics
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Max) 10 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA