74V1G04CTR
STMicroelectronics
Producto No:
74V1G04CTR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SOT-323-5
Descripción:
IC INVERTER 1CH 1-INP SOT323-5
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 7.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type Inverter
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 0.5V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-323-5
Series 74V
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Input Logic Level - High 1.5V
Voltage - Supply 2V ~ 5.5V
Number of Inputs 1
Mfr STMicroelectronics
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 8mA, 8mA