74V1G86STR
STMicroelectronics
Producto No:
74V1G86STR
Paquete:
SOT-23-5
Descripción:
IC GATE XOR 1CH 2-INP SOT23-5
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 7.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type XOR (Exclusive OR)
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 0.5V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5
Series 74V
Package / Case SC-74A, SOT-753
Input Logic Level - High 1.5V
Voltage - Supply 2V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr STMicroelectronics
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 8mA, 8mA