74V2T08STR
STMicroelectronics
Producto No:
74V2T08STR
Paquete:
SOT-23-8
Descripción:
IC GATE AND 2CH 2-INP SOT23-8
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 6.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type AND Gate
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 0.8V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-8
Series 74V
Package / Case SOT-23-8
Input Logic Level - High 2V
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr STMicroelectronics
Features -
Number of Circuits 2
Package Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 8mA, 8mA