753091101GPTR13
CTS Resistor Products
Producto No:
753091101GPTR13
Descripción:
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 9SRT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 753
Power Per Element 40mW