753101103GTR
CTS Resistor Products
Producto No:
753101103GTR
Descripción:
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SRT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 9
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.080" W (7.49mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series 753
Power Per Element 40mW