75970-331-36LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
75970-331-36LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR 36POS 0.100" STACK TH
Guía del usuario
Number of Rows 1
Number of Positions 36
Color Black
Length - Post (Mating) 0.123" (3.124mm)
Termination Solder
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 78.7µin (2.00µm)
Length - Overall Pin 0.445" (11.300mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.122" (3.100mm)