76-IMD22-187C
NTE Electronics, Inc
Producto No:
76-IMD22-187C
Descripción:
PVC INS MALE DISCON 22-18 100 BA
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Non-Mating End Insulated
Tab Width 0.187" (4.75mm)
Tab Length 0.307" (7.80mm)
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Red
Terminal Type Standard
Contact Finish Electro-Tin
Termination Crimp
Gender Male
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 18-22 AWG
Series NEMA
Length - Overall 0.807" (20.50mm)