76-ST16-04
NTE Electronics, Inc
Producto No:
76-ST16-04
Descripción:
NON INS SPADE TERM 16-14G
En stock : 468
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 50
Guía del usuario
Insulation Non-Insulated
Color -
Width - Outer Edges 0.228" (5.80mm)
Terminal Type Standard
Contact Finish Electro-Tin
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Length - Ring Center to Termination -
Product Status Active
Wire Gauge 14-16 AWG
Stud/Tab Size 4 Stud
Series -
Length - Overall 0.630" (16.00mm)