766161183GPTR7
CTS Resistor Products
Producto No:
766161183GPTR7
Descripción:
RES ARRAY 15 RES 18K OHM 16SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 15
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Series 766
Power Per Element 80mW
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)