767161562GP
CTS Resistor Products
Producto No:
767161562GP
Descripción:
RES ARRAY 15 RES 5.6K OHM 16SOIC
En stock : 314
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 15
Height - Seated (Max) 0.093" (2.36mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Series 767
Power Per Element 100mW
Package / Case 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)