76745-1CL-24LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
76745-1CL-24LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR 24POS 0.100" STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Black
Length - Post (Mating) -
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin -
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)