858-005-10SRSS4
NorComp Inc.
Producto No:
858-005-10SRSS4
Fabricante:
NorComp Inc.
Descripción:
M12 5P A-CODE MALE SS SHELL, SS
En stock : 54
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Cable Opening 0.394" (10.00mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 60V
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Current Rating (Amps) 4A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M12-5
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C