8D125ZC11SN
Souriau-Sunbank by Eaton
Producto No:
8D125ZC11SN
Descripción:
CONN RCPT FMALE 11POS GOLD CRIMP
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 33A
Product Status Active
Shell Finish Green Zinc Cobalt
Shell Size - Insert 25-11
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 175°C