8L01-12-101
Coto Technology
Producto No:
8L01-12-101
Fabricante:
Coto Technology
Descripción:
RELAY REED SPST 500MA 12V
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Switching Voltage 200VAC, 200VDC - Max
Contact Rating (Current) 500 mA
Termination Style PC Pin
Coil Current 24 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 500 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Series 8L
Operate Time 0.5 ms
Mfr Coto Technology
Contact Material -
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC