900RB36BA
Curtis Instruments Inc.
Producto No:
900RB36BA
Descripción:
VOLTMETER 0-36VDC LED PANEL MT
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Display Characters - Height -
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Output Type -
Number of Characters Per Row 10-Segment
Panel Cutout Dimensions Circular - 52.00mm Dia
Measuring Type Voltage
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight -
Series 900R
Type Voltmeter
Display Type LED - Tri-Color Bar Graph
Measuring Range 0 ~ 36VDC
Voltage - Supply 36VDC