944L660K102AAM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
944L660K102AAM
Descripción:
DC LINK, LOW INDUCTANCE
En stock : 12
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.594" (40.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.772" (45.00mm)
Termination Threaded, Male
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.327" Dia (84.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.5 mOhms
Ratings -
Series 944L
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 230V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 66 µF