9BD24SD6-1
Sanyo Denki America Inc.
Producto No:
9BD24SD6-1
Descripción:
FAN BLOWER 76X20MM 24VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 10.2 CFM (0.286m³/min)
Noise 43.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.140A
Fan Type Blower
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 10 ~ 27.6VDC
RPM 4500 RPM
Mfr Sanyo Denki America Inc.
Material - Frame Plastic
Features Locked Rotor Sensor
Width 20.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 1.200 in H2O (298.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 76mm L x 69.7mm H
Weight 0.128 lb (58.06 g)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series San Ace B76
Power (Watts) 3.36 W