9S0612P4S01
Sanyo Denki America Inc.
Producto No:
9S0612P4S01
Descripción:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 26.1 CFM (0.731m³/min)
Noise 31.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.200A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 5 ~ 13.8VDC
RPM 5000 RPM
Mfr Sanyo Denki America Inc.
Material - Frame Plastic
Features Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.260 in H2O (64.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, TUV, UL
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.122 lb (55.34 g)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series San Ace 60
Power (Watts) 2.4 W