9TP24P0H001
Sanyo Denki America Inc.
Producto No:
9TP24P0H001
Descripción:
FAN IMP MTRZD 221X71MM 24VDC
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 622.0 CFM (17.42m³/min)
Noise 71.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 3.2A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 16 ~ 36VDC
RPM 3050 RPM
Mfr Sanyo Denki America Inc.
Material - Frame Aluminum
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 71.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 2.130 in H2O (530.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, TUV, UL
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 221mm Dia
Weight 2.4 lbs (1.1 kg)
Lifetime @ Temp. Varies Based on Temperature
Material - Blade Plastic
Series San Ace C221
Power (Watts) 76.8 W