A/100-3W-D-18"-EXPL
Automation Components, Inc.
Producto No:
A/100-3W-D-18"-EXPL
Descripción:
100 Ohm (Three Wires) RTD, Hazar
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Resistance Tolerance ±0.06%
Termination Connector
RTD Material Platinum (Pt)
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±3850ppm/°C
Product Status Active
Resistance @ 0°C 100 Ohms
Series -
Accuracy -
Package / Case Cylinder, Threaded
Mfr Automation Components, Inc.
Package Tape & Box (TB)
Current 5 mA