Hogar / Wire to Board / A-TB381-ED02SB
minImg
A-TB381-ED02SB
Assmann WSW Components
Producto No:
A-TB381-ED02SB
Descripción:
TERM BLK 2P SIDE ENT 3.81MM PCB
Guía del usuario
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M2
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 2
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.245 Nm (2.17 Lb-In)
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 16-24 AWG
Number of Levels 1
Series A-TB381
Voltage 300 V
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating Brass - Nickel Plated
Features -
Package Bulk
Current 8 A