A101CS24VDC
CIT Relay and Switch
Producto No:
A101CS24VDC
Descripción:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 24V
En stock : 2390
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Coil Power 550mW
Switching Voltage 28VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 20.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.152 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A10
Operate Time 4 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 24VDC
Release Time 1.5 ms
Must Operate Voltage 16.8 VDC