A11ASP24VDC1.2D
CIT Relay and Switch
Producto No:
A11ASP24VDC1.2D
Descripción:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 24V
En stock : 493
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.2W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 50 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 480 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A1
Operate Time 10 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC