A11CSP48VDC1.2
CIT Relay and Switch
Producto No:
A11CSP48VDC1.2
Descripción:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 48V
En stock : 273
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.2W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 25 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.92 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A1
Operate Time 10 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 48VDC
Release Time 7 ms
Must Operate Voltage 33.6 VDC