A171AHS24VDC.96R
CIT Relay and Switch
Producto No:
A171AHS24VDC.96R
Descripción:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 960mW
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 40 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 600 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A17
Operate Time 10 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC