A24001-010
Omnetics
Producto No:
A24001-010
Fabricante:
Omnetics
Descripción:
CONNECTOR 10POS PIN MALE W/LATCH
En stock : 92
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Height 0.075" (1.90mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Mfr Omnetics
Contact Material Beryllium Copper
Connector Type Receptacle
Style Board to Cable/Wire
Features -
Pitch - Mating -
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C