Hogar / Boxes / A24H20BLP
minImg
A24H20BLP
Hoffman Enclosures, Inc.
Producto No:
A24H20BLP
Descripción:
JUNCTION BOX STEEL 24"L X 20"W
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Area (L x W) 480in² (3097cm²)
Color Gray
Material Metal, Steel
Size / Dimension 24.016" L x 20.000" W (610.00mm x 508.00mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight 41 lbs (18.6 kg)
Ratings IP66, NEMA 3,4,12,13, UL-508A
Design Hinged Door, Lid
Thickness 16 Gauge
Series -
Shipping Info Shipped from Digi-Key
Container Type Junction Box
Mfr Hoffman Enclosures, Inc.
Features Sealing Gasket, Wall Mount
Height 7.992" (203.00mm)