A2M1ASQ48VDC1.6D
CIT Relay and Switch
Producto No:
A2M1ASQ48VDC1.6D
Descripción:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 48V
En stock : 435
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A2
Operate Time 7 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 48VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 33.6 VDC