A2M1CSQ6VDC1.6R
CIT Relay and Switch
Producto No:
A2M1CSQ6VDC1.6R
Descripción:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 6V
En stock : 84
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 266.7 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 22.5 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A2
Operate Time 7 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 6VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 4.2 VDC