A31ACQ24VDC2R
CIT Relay and Switch
Producto No:
A31ACQ24VDC2R
Descripción:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 80A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Plug In, Quick Connect - Multiple Sizes
Contact Rating (Current) 80 A
Coil Current 75 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 320 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A3
Operate Time 7 ms
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 24VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 16.8 VDC